Tixati torrent oluşturma ve kaydetme

Tixati programında torrent yapma ve oluştuma utorrent gibi basit değil ilk sefer de oluşturma kısmını bir şekilde çözebiliyorsun fakat torrenti bilgisayarı kaydetmeyi bulmak biraz programın kurcalama miktarına kalmış.

İlk önce sol üst kısımda “Add” butonuna tıklıyoruz.

Sonra çıkan ekrandan “Create New Seed” seçiyoruz. Ardından tek dosya ise “Browse for File” eğer dizin seçeceksek “Browse for Folder” seçilmeli. ardından paylaşacağımız dosyayı seçip aynı ekrana döneceğiz. Burada isterseniz torrent dosya parçacığı ayarını veya “Private” yani “Özel” torrent dosyası oluşrabiliriz. sadece bir traker için. Bütün ayarlar bittikten sonra “Create” e tıklayıp paylaşımı başlatabiliriz.

Paylaşımı başlattıktan sonra torrenti bilgisayara kaydetmeden önce traker eklemeliyiz. Traker eklemek için. Yine torrente sağ tıklayıp “Properties” e tıklayıp oradan traker bölümünü seçmemiz gerekiyor. Ardından çıkan ekrandaki siyah bölümde “Edit Traker” deyip traker ekleme ekranına geliyoruz. İsterseniz yazarak isterseniz kopyala yapıştır yaparak ekleyebilirsiniz.

Torrenti “Create” deyip paylaşıma açıktan sonra dosya taranacak ve seed/göndermeye başlayacak.Traker da eklendi. Şimdi oluşturduğumuz torrenti bilgisayara kaydedebiliriz. Bunun içinse bu taramanın bitmesi beklenmeli ardından torrente sağ tıklayıp “Share” butonu gözükecek. Oradan save torrent file a tıklayıp torrent dosyasını kaydedebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir