NoPayStation

 

 

NoPayStation Playstation serverindan oyunları, dlc’leri, tema ve güncellemeleri indirme programı. PS3, PSX, PSP ve PSP VITA içerikleri bulunuyor. İndirme hızını sonunakadar kullanıyor ve kısıtlama bulunmuyor. Ayar yapmadan PSP bir kaç oyun indirdim hepsi iso formatında daha az yer kaplayan – 130 mb lık minis oyununu 9mb olarak sıkıştırdı – cso formatı için ayar yapılması gerekiyor.

Anlatacaklarım PSP içindir. PS3’üm olmadı 🙁

Ortada görüldüğü gibi hangi sistem – Ps3, VITA, Windows, MAC – üzerinden indirmek istiyorsanız onun ismine tıklayın. Ardında ekranın yukarısındaki FAQ bölümüne gidin. Oradaki Configuration and Usage bölümünden depo ve ayar dosyalarını alacağız.

1 numaralı maddede bulunan “pkg2zip” dosyasını indiriyoruz. Github’tan ilk defa indirecekler için; direct download yazısına tıklamıyoruz. üst tarafta release yazan yere tıklayıp, windows için 32 bit veya 64 bit ziplenmiş dosyayı indiriyoruz.

Ardından – Ana sayfadan nfs client indirdiyseniz 2. adımı atlayabilirsiniz. ikisi de aynı. – 2 numaralı maddeden nfs browser var kullanacağımız program onu indirmemiz gerekiyor.

3 numaralı satırda NPS borowserınız güncel olmalı uyarısı veriyor. Aşağısında “Games.DLC,Demos,Update,Themes” bölümleri var. Game blümündeki PSP ile başlayan “.tsv” dosyasını indirdim.
Note : PSx; PS1/PSone , PSM ise PS Minis ve Go oyunlarını ifade ediyor.

Gerekli dosyaları indirdik programı açalım;

Game ve Demo “.tsv” dosyasını aynı bölümden ekleyebiliyorsunuz. Ekledikten sonra “Download and unpack dir:” bölümünden dosyaların ineceği yeri belirtelim. Ardından indirdiğimiz “pkg2zip” dosyasını zipten çıkaralım. Sonra NPS browsera geçip; “Any pkg_dec tool” bölümünde browse diyip ekleyelim. Sonra yine Configuration and Usage bölümünden ayar değerleri alacağız.

Not: buradaki tanımları direk kullanırsanız iso formatında inecek.
Your pkg dec params: bölümüne yapıştırdığımız kodda ki -x değerini önüne -c9 eklersek cso formatında şıkıştıracak. eğer -p dersek EBOOT.PBP formatında olacak bu ayar psp oyunları için.

Kırmızıyla işaretlediğim yerleri yanlarında yazan yere kopyalanmalı. Cache date kısmını da güncelledikten sonra ekranı kapattığınızda oyun arama ve indirme ekranı gelecek.

Tek seferde bütün “.tsv” dosyalarını ekleyebilirsiniz. Demo ile Game aynı yerden tanımlandığı için ikisinden birini aynı anda seçebiliyoruz. Oyunları listeledikten sonra üst taraftan filtre yapabiliyoruz. Hangi cihaz için veya hangi versiyonu olacak gibi. Oyunu seçtikten sonra sağ tarafta “Download and Unpack” e tıklayıp indirme işlemini başlatıyoruz. Bol oyunlar 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir